اليس صبح و بقريب؟

الیس صبح بقریب ؟آیا صبح نزدیک نیست؟ ? Is the morning not closed

چندين روز زير بمباران كار داشتم دست و پا مي زدم. انواع خمپاره هاي 60.80.120 و موشكهاي كرم ابريشم. اينه كه نتونستم زياد به نوشتن بپردازم.
هفتهء گذشته هفته خوبي بود. چندكار مهم انجام دادم و هم هم. از اونجا كه هميشه سفر رفتن من خيلي اتفاقي شكل مي گيره و استثنا هم نداره. توسط يكي از دوستان و كاملا تصادفي با خبر شدم. من هم به يكي ديگر از دوستان رو هم. که قرار شد ایشان زحمتش رو بشکند و برای من هم کارت تهیه کنند، که کردند.
طبق قرار ساعت ۳:۳۰ تو مسجد بودم. جمع مصفایی بود.( اباذر عزیز، ارباس، برادر رضا، خاطرت، زینب و ...) و از اونجا که ما همیشه سر وقت برنامه هامون رو انجام می دیم فی عشرون الی سته نذهب الی القم المقدسه. و اما بعد زیارت قم بسیار خوب و عالی بود کلی. گرچه با نگاهی به دیگر مساجد و اماکن اسلامی در جهان می یابیم که چه خوب از عهده نگهداری و حفظ و حراست این اماکن بر می آییم!!!
به جمکران رسیدیم. من برای اولین بار بود که به جمکران می آمدم. نمی خواستم تا حالا اونجا برم. اما بالاخره رفتم. می خواستم با خودم خلوت کنم و بروم. برای همین زود جیم شدم. تجربه و تخصص جیم شدنم بالاست. (مخصوصا تو عراق کلی یاد گرفتم از دست برادران عراقی جیم بشم). سریع راه افتادم. تو راه خیلی حالم خوب بود. صدام باز شد و ۲-۳ تا داد سر خودم زدم.
رفتم مسجد رو دیدم. حس و حالم همون طور که حدس می زدم. حس و حال آقایی نداشتم. خواستم به خودم بد و بیراه بگم اما نشد. یعنی شاید یه جورایی حق می دادم به خودم. درواقع همون طور که حدس می زدم تو افکارم بود . صورت سنتی مسجد کاملا ازبین رفته بود. ببین دیگه چقدر رومون زیاد شده که تو لوسترهامون هم از اسم ایشون استفاده می کنیم. چی طوری می خوایم جواب آقامون رو بدیم. یعنی شیعیان که سرآمد فهم و شعور و هنر بودند به این وضعیت رسیدن. وااسفا. نهايت استفاده ابزاري از شعاير و مفاهيم اسلامي.
مسجدی که از تقدس چیزی دیگه توش باقی نمونده بود. یه جوری رنگ ریایی داشت.
یه چیزی دیدم که خونم بجوش اومد. گفتم وا اسفا ببین که چه کاسبی ای راه انداختند. بخدا اگه آقامون راضی باشه که این کارها رو بکنیم.
داغ مي كنم. احساس مي كنم وظيفه و مسئوليتم خيلي سنگين تر شده با ديدن اين چيزها. خيلي. خيلي سخت.
؛؛؛؛؛؛؛؛ یک پسربچه ۱۲-۱۳ ساله اومد به ما گفا آقا ۱۰۰۰ تومن خورد دارید. گفتم برا چی می خوای. گفت می خوام کاغذ عریضه بخرم این باجه پول خرد نداره. گفتم پسرجون ول کن. تو توهرکاغذی می تونی بنویسی. حتی اصلا لازم نیست چیزی بنویسی. فقط باید تو دلت بگی و بخای. خلاصه به خانم ها و بچه های دیگه گفتم یه کاغذ پیدا کردیم دادیم به اون پسربچه.
> با خودم گفتم یعنی این مملکت شیعه با این همه پولی که اینور اونور میشه لنگ ۲۰ تومن ناقابله که از این بچه بگیره. اینقدر وضع مالی خرابه.
این بچه وقتی بزرگ بشه پیش خودش چی فکر می کنه. چی می خواد بگه. بگه رفتم جایی که مسجد منصوب به امام زمان از من پول می گرفت کاغذ بهم می فروخت که برا آقام نامه بنویسم. چقدر ریا. متاسفانه تو مملکت ما فرهنگ سازی ریا خوب جواب داده. خوب آقا خوب. از دین یک چهره ریایی و ظاهری ساختند و تحویل جوونای مردم دادن. به قول خودم گفتند دانشگاهها رو اسلامی کنیم. اومدن قبل از دانشگاه آزاد یه اسلامی گذاشتند. خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

عشق: ان شاءالله وارد سامرا می شید. اونوقت به سرداب آقامون می رسید. یادش بخیر. چه صفایی کردیم اونجا. عربه می گفت اینجا محل بازی امام زمانه.(۱۰۰۰ بده مادرت رو زیارت کنم.) گوشت کر می شده. چشماتم که هیچی نمی بینه. دوست داری زار بزنی. دوست داری تو خودت داد بزنی که آیا لیاقت تو اینجا اومدن هست؟ دوست داری ....

> پوریا یه یا حسین گفت که خیلی باحال بود. منو كه با خودش برد. His wheather is hot


/ 3 نظر / 10 بازدید
زينب

زيارت قبول ! .. در مورد امكن مذهبي ما كه اون شكلي كه بايد رو از دست داده موافقم .. اما با اينكه بخوايم هر چيز رو از نگاه خودمون نگاه كنيم نه ... درسته كه روي لوستر ها اسم اقا رو نوشتند ، اما اين فقط ار روي عشقه .. حالا يكي مثل من و شما نبايد بياد بگه كه " ببين كارمون به كجا رسيده " ... اينهايي كه توي مسجد جمع شدند ، همه از روي عشق و علاقشون بوده ... ما حق نداريم قضاوت كنيم !

yeki mesle khodet shayad

salam,ziyarat ghabool,haji jan 20 toman bara oon pesar bache ke kharje khodesho khahar o baradare koochikesho ba arize forooshi mide kheiliye,fek nakon ina harfe na,didam ke hamin bargeha ro mishmorand yekish gom beshe pedare bacha ro dar meeyarand,khoob fek kon haji,bebin che joori dari ghezavat mikoni,ya hagh

لولک

سلام....شايد در مورد مسجد و اين که چرا از بعد از رحلت حضرت امام (ره) ، بعضيها روی اين مسجد زياد کار کردند، يه چيزی نوشتم.....انشاالله بعد ازشبهای قدر......زيارتتون قبول و التماس دعا