شبكه «العالم»، صداي مجلس اعلا را هم درآورد

سياست هاي رسانه اي سازمان صدا و سيما كه ارگان نظام مي باشد، جاي تامل بيشتري دارد. خبر ذيل نشان دهنده تناقض آشكار واقعيت عراق در حال گذار با رويكرد رسانه اي سيماست.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 ::::::::

سيدحيدر حيدري در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اينكه ايران در چند سال اخير در كنار ملت عراق ايستاده است، گفت: مردم عراق خواستار استمرار حمايت‌هاي ايران از كشورشان هستند.

 

وي افزود: پشتيباني و حمايت ايران و مسؤولان اين كشور از سازمانمند شدن اوضاع جديد در عراق گام مثبتي براي تحويل قدرت در عراق است.

 

عضو شوراي مركزي مجلس اعلاي انقلاب اسلامي عراق افزود: البته ما از برخي دستگاه‌هاي جمهوري اسلامي ايران مخصوصاً شبكه‌هاي «سحر» و «العالم» گله‌منديم، به گونه‌اي كه اين دستگاه‌ها با خواسته‌هاي ملت مظلوم عراق همگون نيستند و سياستي را اتخاذ كرده‌اند كه مطابق خواسته ملت عراق نيست.

 

حيدري افزود: اين رسانه‌ها عملكرد جنايتكاراني كه پس مانده‌هاي رژيم بعثي و وهابيون هستند و نمي‌خواهند مردم عراق پيشرفت كنند و كساني كه بيگناهان اعم از كودكان، زنان و پيرمردان و پيرزنان را به قتل مي‌رسانند و زير بناهاي عراق را نابود مي‌كنند را تحت عنوان مقاومت نامگذاري مي‌كنند.

 

وي خاطر نشان كرد: اين امر باعث شده تا ملت عراق كه به ايران و انقلاب اسلامي نظر مثبت دارند و به ايران به‌ عنوان دوست مي‌نگرند، مقداري از مواضع خود عقب‌نشيني كنند.

 

رييس دفتر اجرايي مجلس اعلا در بغداد درباره اخباري مبني بر بسته شدن مرزهاي عراق با همسايگانش به دلايل امنيتي گفت: به علت وضعيت امنيتي موجود و رخنه كردن تروريستها و افرادي كه قصد دارند مرزهاي عراق را تخريب و تاسيسات زير بنايي آن را نابود كنند، اين مقررات اتخاذ شده است.

 

وي ضمن ابراز اميدواري نسبت به قانونمند شدن موضوع زيارت عتبات عاليات افزود: قانونمند كردن زيارت عتبات عاليات ايران و عراق از اهميت زيادي براي ما برخوردار بوده است و بعد از تحويل قدرت، ما به‌ طور جدي به دنبال اين مساله و قانونمند كردن موضوع عتبات مقدسه هستيم.

 

 

گفتني است، پيش از اين نيز امام جمعه و تعدادي از علماي حوزه نجف، با انتقاد شديد از شبكه «العالم»، به حمايت اين شبكه از گروه‌هايي مانند مقتدي صدر اعتراض كرده بودند.

 

/ 2 نظر / 24 بازدید
Fazeli

صادق جان نميدونستم بازهم شروع کردی به نوشتن...داداش بيخيال شو که اين نامردمان اين وبلاگ ها رو هم به گند کشيدن... البته شرمنده هستم که اين حرف رو ميزنم

بيتا

سلام. آغاز زندگي مشتركتون رو تبريك ميگم. خوشبخت و عاقبت بخير بشيد الهي.